Як покращити травлення

Питання травлення може бути болісним для деяких людей. Покращення травлення допоможе вам почувати себе набагато краще і допоможе поліпшити ваше загальне здоров’я. Велика частина поліпшення травлення полягає в зміні дієти і виявленні продуктів, які викликають проблеми з травленням. Існує також безліч простих змін, які можна зробити, щоб допомогти поліпшити травлення.

Пийте багато води. Гідратація необхідна для здорового травлення, тому обов’язково пийте багато води протягом дня.
Майте на увазі, що алкоголь і кофеїн можуть викликати зневоднення, тому пийте їх у помірній кількості.
Ви повинні пити воду весь день, але вживати воду під час і відразу після їжі особливо корисно для травлення.
Збільште споживання клітковини. Клітковина допомагає регулювати травлення, тому важливо вживати продукти, багаті на волокна, наприклад фрукти, овочі та цілі зерна. Існують два типи волокон: розчинні і нерозчинні, і вони відіграють дуже різні ролі в травленні.
Розчинні волокна (що знаходяться в вівсяній крупі, горіхах, квасолі, яблуках) поглинають воду, тоді як нерозчинні волокна (зустрічаються в селері, цілій пшениці, шкірці фруктів) не роблять цього. Збільшення розчинної клітковини в режимі харчування може допомогти з такими проблемами, як діарея, і може полегшити походи в туалет; тоді як збільшення кількості нерозчинних волокон може розвинути такі проблеми, як запор і геморой.
Якщо ви плануєте додати більше клітковини в свій раціон, робіть це поступово. Додавання великої кількості волокна відразу може викликати проблеми з травленням, наприклад, здуття живота і гази.

Хоча більшість цілих зерен добре для вас, ви повинні триматися подалі від пшеничних продуктів, якщо ви нетерпимі до клейковини.
Капуста – це багата волокнами їжа, яка особливо корисна для травлення.
Наші органи не можуть легко обробляти всі види волокон. Наприклад, кукурудза містить целюлозу, яка являє собою тип волокна, який дуже важко обробляється людським організмом. Якщо ви їсте кукурудзу, переконайтеся, що її ретельно розжовуйте, щоб допомогти вашому тілу краще засвоїти її.
Якщо ви страждаєте від газів, ви, можливо, захочете розглянути тимчасове зменшення кількості клітковини у вашому раціоні. Робіть це повільно і зверніть увагу на те, чи впливає зміна у дієті на проблеми з травленням. Потім слід поступово почати повторне введення волокна.
Їжте м’ясо. Більш легкі білки, такі як курятина і риба, набагато простіше для організму, ніж жирні білки, як яловичина.
Уникайте продуктів, які важко перетравлювати. Деякі продукти є більш важкими для вашого тіла, тому краще триматися подалі від них, наскільки це можливо, особливо якщо у вас є проблеми з травленням. Уникайте смажених продуктів, продуктів з високим вмістом жиру і гострої їжі.
Також дуже важливо триматися подалі від молочних продуктів, якщо ви нетерпимі до лактози.
Вживайте меншу кількість їжі за раз. Великі страви можуть перевантажити вашу травну систему, тому намагайтеся їсти кілька менших страв протягом дня – п’ять або шість невеликих страв замість трьох великих.
Їсти більш повільно може також допомогти поліпшити травлення, тому що це перешкодить вам переїдати і заохотить вас жувати їжу більш ретельно.
Додайте в свій раціон натуральні трави. Невеликі кількості імбиру вважаються дуже корисними для сприяння здоров’ю органів травлення. Гіркі трави, як лист буряка, кульбаба, розторопші та артишок, також корисні для травлення, і їх можна вживати в салаті або в трав’яному чаї. За необхідності зверніть увагу на препарати для поліпшення травлення, якщо у вас вже більш серйозні проблеми з ним.

Поповнюйте організм хорошими бактеріями. Деякі види бактерій корисні для вашої травної системи. Один з найпростіших способів збільшити рівень здорових бактерій у вашому кишківнику – це вживання продуктів, таких як йогурт або кефір, які містять живі культури.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *